Aktuality a články

o 3D tisku z kovů

3D tisk z kovů Live Sinter software

Simulace jako nezbytný nástroj technologie Binder Jetting

Binder Jetting poskytuje platformu pro cenově dostupnou výrobu kovových dílů s vysokou přidanou hodnotou v podobě vysoce odolných materiálů včetně potenciálu výroby z keramiky a dalších materiálů, které jsou náročné pro jiné technologie aditivní výroby. Technologií Binder Jetting lze výrazně zefektivnit výrobu koncových dílů bez nutnosti použití a přípravy nástrojů a zjednodušit nebo zcela eliminovat dokončovací procesy vyrobených dílů.

3D tisk z kovů obsluha

Binder Jetting jako revoluční nástroj aditivní výroby kovových dílů

S technologií Binder Jetting se přesouváme z již zažitého 3D tisku prototypových dílů do oblasti průmyslové aditivní výroby. Můžeme takto výrazně zefektivnit výrobu koncových dílů bez nutnosti použití a přípravy nástrojů a zjednodušit nebo zcela eliminovat dokončovací procesy vyrobených dílů. Binder Jetting je technologie aditivní výroby na bázi prášku – podobná technologii Powder Bed Fusion (PBF). Klíčový rozdíl spočívá v mechanismu, který je používán k vytváření po sobě jdoucích vrstev. Na rozdíl od přímého tavení vstupního materiálu k vytvoření součásti rozděluje Binder Jetting proces do dvou fází – 3D tisku a slinování.

kancelářský 3D tisk z kovů prototypování

Nejjednodušší způsob 3D tisku kovových dílů je nyní ještě jednodušší

Studio System 2 plně využívá všechny výhody původního zařízení Studio System – žádné nebezpečné kovové prášky či lasery, žádná specializovaná obsluha, zařízení či vybavení. To vše díky zjednodušenému dvoustupňovému procesu, který odstraňuje použití rozpouštědel. Studio System 2 je nyní nejen dostupnější než kdykoli předtím, ale vyrábí ještě kvalitnější a vizuálně dokonalejší součásti. Nové tiskové a sintrovací profily zabudované do softwaru Fabricate automatizují složité tiskové a metalurgické procesy, což uživatelům zařízení Studio System 2 usnadňuje výrobu vysoce kvalitních dílů s vylepšenou přesností i povrchovou úpravou a lepšími materiálovými vlastnostmi.

3D tisk z kovů měď materiál zásobník

Zakázkový 3D tisk z mědi pro funkční díly a koncové použití

Společnost Desktop Metal představila nový materiál pro 3D tisk z kovů – měď a my jsme rádi, že vám nyní můžeme nabídnout tento materiál pro zakázkový 3D tisk vašich funkčních koncových dílů. Součásti a díly z mědi tiskneme na zařízení Studio System+ technologií Bound Metal Deposition. Rozšiřujeme tak zakázkový 3D tisk o širokou škálu dílů určených pro koncové použití. Vytištěná měď je čistá měď s hodnotou IACS* 85,2%, což z ní dělá vynikající materiál pro 3D tisk vodivých součástí. 3D tisk z mědi otevírá cestu k novému přístupu při navrhování dílů, jako je zahrnutí vnitřních odlehčených struktur nebo konformních chladicích kanálů pro zlepšení přenosu tepla, což u tradiční výroby není možné.

3D tisk z kovů obsluha

Přichází nová generace 3D tisku z kovů

3D tisk z kovů má velký dopad na výrobu prototypů a výrobních nástrojů, nicméně možnost sériové výroby tvarově složitých dílů pro koncové použití, kterou nazýváme Aditivní

3D tisk z kovů prototypování v kanceláři

3D tisk z kovu na míru

Firma Desktop Metal debutovala v květnu 2017 s prvním kancelářským zařízením pro 3D tisk kovů – Studio System. Nyní představila inovovanou verzi tohoto zařízení, a to Studio System+,