Zakázkový 3D tisk z mědi pro funkční díly a koncové použití

V roce 2018 jsme uzavřeli partnerství s americkou společností Desktop Metal a stali se tak nejen distributory jejich zařízení pro český i slovenský trh, ale i poskytovatelem služeb 3D tisku z kovů. Nyní přicházíme s novinkou – zakázkovým 3D tiskem z mědi na zařízení Desktop Metal Studio System+.

Modely z mědi pro koncové použití

Již koncem minulého roku jsme vás informovali o tom, že společnost Desktop Metal představila nový materiál pro 3D tisk z kovů – měď. Jsme rádi, že vám nyní můžeme nabídnout tento materiál pro zakázkový 3D tisk. Tiskneme na našem zařízení Studio System+, a to jak u nás v České republice, tak i na Slovensku.

Nespornou výhodou mědi je její vynikající tepelná a elektrická vodivost, ideální pro přenos tepla nebo elektřiny. 

Tepelná vodivost tohoto materiálu z něj dělá výbornou volbu pro výrobu součástí, které vyžadují přenos tepla, jako jsou například tepelné výměníky. Často se také využívá v elektronických zařízeních. Měď je ideální pro díly, jako jsou např. svorkovnice, indukční cívky, součásti elektrických motorů a generátorů nebo výměníky tepla. Je vhodná pro použití v automobilovém, spotřebním nebo plynárenském průmyslu.

Díly, které jsou obvykle vyráběny z mědi

Součásti a díly z mědi tiskneme na zařízení Studio System+ technologií Bound Metal Deposition. Rozšiřujeme tak zakázkový 3D tisk o širokou škálu dílů určených pro koncové použití. Vytištěná měď je čistá měď s hodnotou IACS* 85,2%, což z ní dělá vynikající materiál pro 3D tisk vodivých součástí. 3D tisk z mědi otevírá cestu k novému přístupu při navrhování dílů, jako je zahrnutí vnitřních odlehčených struktur nebo konformních chladicích kanálů pro zlepšení přenosu tepla, což u tradiční výroby není možné.

Využití 3D tisku z mědi je také vhodnou alternativou obrábění, které může být příliš drahé, protože extrémní tažnost mědi a zpracovatelnost za studena vede k vysokému opotřebení nástroje a pomalým řezným rychlostem.

Potřebujete ušetřit čas i náklady? Překonat omezení tradiční výroby? Obraťte se na nás a my vám poskytneme zakázkový 3D tisk přímo na míru. Napište a naši specialisté vás přesvědčí o tom, proč tisknout z mědi. Těšíme se na vaše aplikace!