Desktop Metal nyní představuje možnost 3D tisku z mědi

Díky vynikající tepelné a elektrické vodivosti je měď ideálním materiálem pro přenos tepla nebo elektřiny. Z tohoto důvodu se měď používá prakticky ve všech elektronických zařízeních, stejně jako ve výměnících tepla používaných v ropném, plynárenském, automobilovém a spotřebním průmyslu, induktorech a dalších. Proto bychom vám rádi představili novou možnost a to 3D tisk z mědi na zařízení Studio System+ od Desktop Metal.

Technologie Bound Metal Deposition + měď

Měď vytištěná na zařízení Desktop Metal Studio System je čistá měď.

Měď vytištěná na zařízení Studio System má hodnotu IACS* 85,2%, což z ní činí vynikající volbu materiálu pro vodivé součásti pro 3D tisk.

Měď je také vynikajícím vodičem tepla (měď má třetí nejvyšší tepelnou vodivost ze všech materiálů, hned za stříbrem a diamantem, které obecně nejsou ekonomicky alternativní volbou materiálu). Tato vynikající tepelná vodivost z ní činí vynikající volbu materiálu pro součásti, které vyžadují přenos tepla, jako jsou tepelné výměníky.

Díly, které jsou obvykle vyráběny z mědi

Pomocí procesu Bound Metal Deposition mohou uživatelé rychle vyrobit širokou škálu dílů pro koncové použití. Tisk dílů z mědi je ideální alternativou k obrábění, které může být příliš drahé, protože extrémní tažnost mědi a zpracovatelnost za studena vede k vysokému opotřebení nástroje a pomalým řezným rychlostem.

Tisk na zařízení Studio System také umožňuje nový přístup k navrhování dílů jako je začlenění vnitřních odlehčených struktur nebo konformních chladicích kanálů pro zlepšení přenosu tepla, které u tradiční výroby nejsou možné.

*IACS je mezinárodní standard žíhané mědi – měření toho, jak vodivá je specifická měď ve srovnání s čistou žíhanou tvářenou mědí.