3D tiskárny Xact Metal jako profesionální řešení pro stomatologii

Společnost Xact Metal™, jejímž dlouhodobým cílem je přinášet cenově dostupný 3D tisk z kovů do malých a středních firem a decentralizovat aditivní výrobu, oznámila rozšíření svého portfolia o řešení pro stomatologické aplikace.

„Využíváme hlavní přednosti 3D tisku z kovů a kombinujeme je se špičkovou technologií, abychom dosáhli bezkonkurenčního poměru ceny a výkonu pro dentální aplikace,“ řekl Juan Mario Gomez, generální ředitel společnosti Xact Metal. „Vyvinuli jsme komplexní a efektivní řešení pro zubní laboratoře, využívající nově představené zařízení XM200G se specifickými parametry přizpůsobenými dentálním aplikacím, kompletní softwarový pracovní postup ve spolupráci s Materialise Pre-Print Dental Module integrovaným s Materialise Magics Print pro Xact Metal, a certifikovaný kovový prášek pro použití ve stomatologii od společnosti BEGO Medical. Tento balíček usnadní zubním laboratořím začít tisknout rychle, kvalitně a za nízkou cenu.“ 

3D tiskárna XM200G pro tisk z kovů, s možností využití jednoho nebo dvou laserových paprsků, je vhodná pro tvorbu kovových protetických výrobků, včetně korunek, kořenových inlayů, můstků a parciálních snímacích náhrad. 3D tiskárna disponuje velkým stavebním prostorem 150 x 150 mm, možností 100, 200 nebo 400W vláknového laseru, rychlými a přesnými galvanometrickými zrcátky, vysoce kvalitní optikou s čočkami F-Theta a procesními parametry specifickými pro stomatologii (velikostí laserového bodu 50 µm a výškou vrstev 20 µm nebo velikostí laserového bodu 100 µm a výškou vrstev 30 µm).

Modul Materialise Pre-Print Dental pokrývá celý pracovní postup specifický pro stomatologii, který umožňuje klasifikaci, opravu chyb, polohování modelů pro tisk, označení jednotlivých součástí, vytváření optimalizované struktury podpor a umístění dílů pro zajištění maximální rychlosti a kvality 3D tisku. Korunky, můstky, parciální snímatelné zubní náhrady a další protetické díly tak lze snadno a rychle připravit k tisku. Modul je plně integrován do intuitivního softwaru Materialise Magics Print for Xact Metal a usnadňuje tak celý proces 3D tisku. Integrované řešení zahrnuje nástroje pro přípravu tisku, modul pro generování podpor a Build Processor pro bezproblémové propojení mezi softwarem a hardwarem. To vše umožňuje zákazníkovi opravovat a upravovat soubory, efektivně umístit modely na tiskovou podložku a generovat tiskové vrstvy.

Společnost Xact Metal nabízí dva kovové prášky od společnosti BEGO Medical, certifikované pro použití ve stomatologii. Prvním z nich je Mediloy® S-Co, dentální slitina na bázi kobaltu typu 5, pro tisk zubních náhrad, jako jsou korunky a můstky (včetně metalokeramiky), skeletové parciální snímatelné náhrady, implantáty a další ortodontické výrobky. Druhým je pak WIRONIUM® RP pro tisk parciálních snímacích náhrad s neporézní mikrostrukturou, která zaručuje ideální únavovou pevnost spon s nadprůměrnou retencí a stabilitou parciální snímatelné náhrady v ústech.

3D tiskárna XM200G od společnosti Xact Metal představuje vysoce výkonné a cenově dostupné řešení pro zubní laboratoře.

Materialise Magics Dental Module poskytuje pracovní postup specifický pro stomatologii, který umožňuje klasifikaci, opravu chyb, polohování modelů k tisku, označování dílů, generování optimalizovaných podpor a ideální uspořádání dílů (nesting) pro dosažení nejvyšší rychlosti a kvality tisku. Korunky, můstky, parciální zubní náhrady a další dentální díly lze snadno a rychle připravit k 3D tisku.

Pracovní postup je plně integrován do intuitivního softwaru Materialise Magics Print for Xact Metal, který usnadňuje celý proces 3D tisku a zahrnuje nástroje pro přípravu tiskových úloh, modul pro generování podpor a build procesor. Tyto funkce umožňují uživateli snadno a rychle opravovat a upravovat soubory, připravit tiskovou plochu a generovat tiskové vrstvy.

Galerie dentálních výtisků